Τρέχουσα ώρα σε όλες τις χώρες του κόσμου

Aci Catena
Synchronisation via 3669...
Aci Catena

Δείτε το Aci Catena στο χάρτη

Χρόνος Aci Catena - Διαφορά ώρας - Ώρα μέσα στον κόσμο στο πραγματικό

Καιρός + πρόγνωση καιρού Aci Catena

Πρωτοχρονιά 2027
69ημέρες 10h 38min 43s

Τι ώρα είναι στην πόλη Aci Catena;

Η τρέχουσα ώρα στην πόλη Aci Catena εμφανίζεται παραπάνω σε πραγματικό χρόνο, με ακρίβεια δευτερολέπτου, συγχρονισμένη μέσω NTP με διακομιστές ώρας αναφοράς. Η πόλη Aci Catena βρίσκεται στη χώρα Ιταλία, στη ζώνη ώρας Europe/Rome. Αυτή τη στιγμή στην πόλη Aci Catena ισχύει η θερινή ώρα: η τοπική ώρα είναι UTC +2:00. Η επόμενη αλλαγή ώρας στην πόλη Aci Catena θα γίνει στις 25 Οκτωβρίου 2026: τα ρολόγια πηγαίνουν μία ώρα πίσω.

Διαφορά ώρας με Αθήνα: −1:00 αυτή τη στιγμή. Όταν στην Αθήνα είναι 12:00, στην πόλη Aci Catena είναι 11:00.

Ζώνη ώρας και αλλαγή ώρας: Aci Catena

Ζώνη ώραςEurope/Rome
Διαφορά από UTC τώραUTC +2:00
Θερινή ώραΝαι, σε ισχύ αυτή τη στιγμή
Επόμενη αλλαγή ώρας25 Οκτωβρίου 2026
Διαφορά με Αθήνα−1:00

Ανατολή και δύση του ήλιου σήμερα: Aci Catena

Σήμερα, 23 Οκτωβρίου 2026, στην πόλη Aci Catena ο ήλιος ανατέλλει στις 07:15 και δύει στις 18:12 (τοπική ώρα), με 10 h 57 min ημέρας. Το ηλιακό μεσημέρι είναι στις 12:43.

Περισσότερα για την πόλη Aci Catena

Δείτε τη θέση και τις συντεταγμένες GPS της πόλης Aci Catena, τις ώρες ανατολής και δύσης του ήλιου και τη φάση της σελήνης, πρακτικές πληροφορίες για τη χώρα (τηλεφωνικός κωδικός, νόμισμα, γλώσσες) και τη διαφορά ώρας μεταξύ της πόλης Aci Catena και οποιασδήποτε άλλης πόλης. Το παγκόσμιο ρολόι δείχνει την ώρα σε όλες τις πρωτεύουσες.

Συχνές ερωτήσεις για την ώρα στην πόλη Aci Catena

Τι ώρα είναι τώρα στην πόλη Aci Catena;

Η τρέχουσα ώρα στην πόλη Aci Catena εμφανίζεται στην κορυφή αυτής της σελίδας, σε πραγματικό χρόνο και με ακρίβεια δευτερολέπτου, στη ζώνη ώρας Europe/Rome.

Ποια είναι η διαφορά ώρας μεταξύ Aci Catena και Αθήνα;

Διαφορά ώρας με Αθήνα: −1:00 αυτή τη στιγμή. Όταν στην Αθήνα είναι 12:00, στην πόλη Aci Catena είναι 11:00.

Αλλάζει ώρα η πόλη Aci Catena το καλοκαίρι;

Αυτή τη στιγμή στην πόλη Aci Catena ισχύει η θερινή ώρα: η τοπική ώρα είναι UTC +2:00. Η επόμενη αλλαγή ώρας στην πόλη Aci Catena θα γίνει στις 25 Οκτωβρίου 2026: τα ρολόγια πηγαίνουν μία ώρα πίσω.

Τι ώρα ανατέλλει ο ήλιος σήμερα στην πόλη Aci Catena;

Σήμερα, 23 Οκτωβρίου 2026, στην πόλη Aci Catena ο ήλιος ανατέλλει στις 07:15 και δύει στις 18:12 (τοπική ώρα), με 10 h 57 min ημέρας. Το ηλιακό μεσημέρι είναι στις 12:43.

Défiler vers le haut