Τρέχουσα ώρα σε όλες τις χώρες του κόσμου

La Plata
Synchronisation via 3669...
La Plata

Δείτε το La Plata στο χάρτη

Χρόνος La Plata - Διαφορά ώρας - Ώρα μέσα στον κόσμο στο πραγματικό

Καιρός + πρόγνωση καιρού La Plata

Πρωτοχρονιά 2027
72ημέρες 15h 14min 17s

Τι ώρα είναι στην πόλη La Plata;

Η τρέχουσα ώρα στην πόλη La Plata εμφανίζεται παραπάνω σε πραγματικό χρόνο, με ακρίβεια δευτερολέπτου, συγχρονισμένη μέσω NTP με διακομιστές ώρας αναφοράς. Η πόλη La Plata βρίσκεται στη χώρα Αργεντινή, στη ζώνη ώρας America/Argentina/Buenos_Aires. Η πόλη La Plata δεν αλλάζει ώρα μέσα στο έτος: η τοπική ώρα είναι πάντα UTC −3:00.

Διαφορά ώρας με Αθήνα: −6:00 αυτή τη στιγμή. Όταν στην Αθήνα είναι 12:00, στην πόλη La Plata είναι 06:00.

Ζώνη ώρας και αλλαγή ώρας: La Plata

Ζώνη ώραςAmerica/Argentina/Buenos_Aires
Διαφορά από UTC τώραUTC −3:00
Θερινή ώραΔεν εφαρμόζεται
Διαφορά με Αθήνα−6:00

Ανατολή και δύση του ήλιου σήμερα: La Plata

Σήμερα, 20 Οκτωβρίου 2026, στην πόλη La Plata ο ήλιος ανατέλλει στις 06:02 και δύει στις 19:10 (τοπική ώρα), με 13 h 08 min ημέρας. Το ηλιακό μεσημέρι είναι στις 12:36.

Περισσότερα για την πόλη La Plata

Δείτε τη θέση και τις συντεταγμένες GPS της πόλης La Plata, τις ώρες ανατολής και δύσης του ήλιου και τη φάση της σελήνης, πρακτικές πληροφορίες για τη χώρα (τηλεφωνικός κωδικός, νόμισμα, γλώσσες) και τη διαφορά ώρας μεταξύ της πόλης La Plata και οποιασδήποτε άλλης πόλης. Το παγκόσμιο ρολόι δείχνει την ώρα σε όλες τις πρωτεύουσες.

Συχνές ερωτήσεις για την ώρα στην πόλη La Plata

Τι ώρα είναι τώρα στην πόλη La Plata;

Η τρέχουσα ώρα στην πόλη La Plata εμφανίζεται στην κορυφή αυτής της σελίδας, σε πραγματικό χρόνο και με ακρίβεια δευτερολέπτου, στη ζώνη ώρας America/Argentina/Buenos_Aires.

Ποια είναι η διαφορά ώρας μεταξύ La Plata και Αθήνα;

Διαφορά ώρας με Αθήνα: −6:00 αυτή τη στιγμή. Όταν στην Αθήνα είναι 12:00, στην πόλη La Plata είναι 06:00.

Αλλάζει ώρα η πόλη La Plata το καλοκαίρι;

Η πόλη La Plata δεν αλλάζει ώρα μέσα στο έτος: η τοπική ώρα είναι πάντα UTC −3:00.

Τι ώρα ανατέλλει ο ήλιος σήμερα στην πόλη La Plata;

Σήμερα, 20 Οκτωβρίου 2026, στην πόλη La Plata ο ήλιος ανατέλλει στις 06:02 και δύει στις 19:10 (τοπική ώρα), με 13 h 08 min ημέρας. Το ηλιακό μεσημέρι είναι στις 12:36.

Défiler vers le haut